Kryptowaluty Bitcoin Cash

Na przestrzeni ostatnich lat kryptowaluty znacznie zwiększyły swoją popularność, czego efektem jest także powstanie wielu nowych walut wirtualnych, które z kolei są ciekawym pomysłem na inwestycję. Ostatnio bardzo atrakcyjnym produktem jest Bitcoin Cash. Jeśli chcesz zarobić na żetonach BCH, to warto skorzystać ze specjalnego kantora, który umożliwi swobodny obrót kryptowalutami po uśrednionych, atrakcyjnych kursach. Dzięki nim można w dowolnym momencie kupować i sprzedawać tokeny oraz, co ważniejsze, wiele zyskać.

Poznaj lepiej BTG
obrazek prezentujacy

Bitcoin Cash – co to?

Na rynku kryptowalut często spotykanym zjawiskiem jest hardfork, czyli rozwidlenie się łańcucha. Kiedy dwa bloki stają się równorzędne, tworzy się nową monetę. Tak właśnie powstały tokeny Bitcoin Cash, które działają na znacznie większych blokach i tym samym umożliwiają szybkie transakcje. W 2017 roku doszło do dużego rozłamu łańcucha Bitcoin, a społeczność nie mogła porozumieć się względem przyszłości i sposobu skalowania waluty. Efektem rozłamu jest BCH, wykorzystujący ten sam algorytm, co pierwotny BTC. Różnice są nadal spore, ponieważ rozmiar bloku w przypadku Bitcoin Cash wynosił do maja 2018 roku 8 MB i od tamtego czasu - 32 MB. Tymczasem Bitcoin nadal korzysta z bloków o rozmiarze 1 MB.

Na co wpływa rozmiar bloku? Większy blok umożliwia znaczne zwiększenie liczby transakcji na sekundę, jednocześnie minimalizując koszty transakcyjne. Dzięki temu wspomniane opłaty w przypadku obrotu BCH utrzymuje się poniżej 0,1 dolara. Notowania Bitcoina wpływają na wartość Bitcoin Cash. Okazuje się, że kiedy BTC ma problemy ze skalowalnością, często ma to wpływ na wzrost BCH. Całkowita i docelowa liczba monet w przypadku tej waluty jest taka sama, jak w przypadku podstawowego Bitcoin i wynosi 21 mln. Warto mieć także świadomość, że Bitcoin Cash korzysta z nowoczesnego algorytmu EDA, dzięki któremu może utrzymać prawidłowe działanie łańcucha, nawet jeśli liczba górników diametralnie się zmienia, dzięki czemu kryptowaluta jest bardziej stabilna, co potwierdzają dane z wykresów.

Bitcoin Cash - kurs

Jednym z najważniejszych aspektów danej waluty jest kurs. W chwili pisania tego tekstu cena jednego tokena BCH waha się w granicach 500-600 dolarów. Niestety jest to o wiele mniej niż w maju tego roku, kiedy koszt żetonu wynosił około 1400 dolarów. Nie oznacza to, że kryptowaluta traci na wartości. Tak naprawdę utrzymuje się na podobnym poziomie, co może zawdzięczać stabilności algorytmu. W przeliczeniu na złotówki, jeden Bitcoin Cash kosztuje 2400 zł. Warto jednak dodać, że waluta zyskuje na popularności.

Zobacz, gdzie bezpiecznie kupić Bitcoin Cash!
Kantor kryptowalut

Jak kopać Bitcoin Cash?

Kopanie większości kryptowalut, również Bitcoin Cash, wymaga dysponowania urządzeniami o sporej mocy obliczeniowej, czyli tzw. koparek. Są to systemy składające się z kilku komputerów, najczęściej tworzonych z naciskiem na szczególną wydajność układów GPU. Jest to konieczne do wykonania obliczeń wymaganych do stworzenia nowego bloku w łańcuchu. Zazwyczaj górnicy po utworzeniu bloku otrzymują nagrodę w postaci danej kryptowaluty. Dlatego osoby niedysponujące zaawansowanym zapleczem technicznym zarabiają najczęściej wymieniając waluty, a nie kopiąc.

Jak i gdzie kupić Bitcoin Cash?

Nie wiesz, gdzie kupić Bitcoin Cash? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest kantor kryptowalut, na przykład Impily, który zapewnia atrakcyjne kursy oraz możliwość do wykonywania transakcji w dowolnym momencie. Wszystkie środki użytkowników są profesjonalnie zabezpieczone. Obrót walutami na indywidualnym koncie jest darmowy. W kantorze możesz nie tylko wymieniać Bitcoin Cash, ale wiele innych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, LiteCoin czy Ripple. Impily działa również jako wirtualny portfel, dlatego dodatkowo zabezpiecza Twoje środki.