Kantor kryptowalut

Chciałbyś rozpocząć przygodę z kryptowalutami, jednak nie wiesz, od czego zacząć? Na początku poszukaj dobrego kantora kryptowalut. Jak się jednak okazuje, wybranie punktu wymiany wirtualnych walut to nie lada wyzwanie. Choć na rynku dostępnych jest wiele kantorów, to spora część z nich oferuje mało korzystne warunki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru kantoru, kontynuuj czytanie. Dzięki poniższemu artykułowi poznasz również definicję portfela kryptowalut oraz ofertę jednego z najpopularniejszy polskich kantorów.

Poznaj kantor Impily!
obrazek prezentujacy

Jak wybrać kantor kryptowalut?

Czym kierować się podczas wyboru kantoru kryptowalut - to pytanie zadaje sobie każda osoba rozpoczynająca przygodę z wirtualnymi walutami. Choć w teorii może się wydawać, że znalezienie dobrego kantoru to nie problem, to niestety w praktyce wygląda to nieco gorzej. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na stronę kosztową ofert, choć zwykle różnice pomiędzy kantorami są nieduże. Ponadto ważne jest sprawdzenie opinii o danej firmie. Warto poczytać, jak przebiegają transakcje i jakie jest podejście obsługi do klienta. Najlepiej wybrać kantor, w którym można liczyć na pomoc i fachowe doradztwo.

Czym jest portfel kryptowalut?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z kryptowalutami zazwyczaj umieszczają aktywa na giełdach. To błąd! Jeśli chcesz bezpiecznie przechowywać swoje wirtualne pieniądze, umieść je w specjalnym portfelu kryptowalut, czyli miejscu, w którym przechowuje się klucze powiązane z zebranymi aktywami cyfrowymi. Portfele dostępne są w postaci urządzenia fizycznego współpracującego z komputerem oraz w wersji online. Obie opcje umożliwiają nie tylko przechowywanie kryptowalut, ale również ich wysyłanie i odbieranie.

Dowiedz się więcej o bezpiecznym kantorze kryptowalut!
Zobacz ofertę kantoru!

Jak wybrać portfel kryptowalut?

Obecnie dostępne są dwa rodzaje portfeli kryptowalut: zimne (cold wallet) i gorące (hot wallet). Pierwsze z nich działają w trybie offline, przez co cechują się wysokim bezpieczeństwem. Zaliczają się do nich paperwallety i specjalne urządzenia przypominające pendrivy. Portfele zimne są bezpieczniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu, ale ich zakup wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego polecane są głównie zaawansowanym inwestorom.

Portfele gorące pracują w trybie online, dlatego są bardziej narażone na kradzieże i ataki hakerów. Z tego względu polecane są osobom, które przechowują niewielkie sumy.

Oferta kantoru kryptowalut Impily

Jeśli szukasz sprawdzonej i zaufanego kantoru kryptowalut, wybierz Impily. W tym kantorze możesz kupić, sprzedać, wymienić i przechowywać różnorodne waluty cyfrowe m.in. Bitcoin, zCash, Lisk, Ethereum, DogeCoin i Ripple. Kantor Impily nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji od transakcji i oferuje atrakcyjne, międzygiełdowe kursy wymiany. W kantorze Impily możesz płacić przy pomocy kart Visa i MasterCard, a także przelewem bankowym. Obsługa Impily oferuje fachowe doradztwo i profesjonalną pomoc.